שאלות ותשובות

עזרה עם בריכה שפה מתנפחת

PVC באופן כללי נשחק מחשיפה ממושכת לקרני השמש, בריכות INTEX מיוצרות עם מעכבי UV ששומרים על היריעה לתקופה ארוכה יותר מהחומר הרגיל.

יש לנקות את היריעה בתמצית של מים וסבון עדין, יש לוודא שהיריעה יבשה לחלוטין לפני אחסונה.

הבריכה עשויה מיריעת PVC שמורכבת משלוש שכבות, שתי שכבות חיצוניות של PVC מחוזק ושכבה פנימית של רשת פוליאסטר, השילוב של שלושת השכבות תורם לעמידות הגבוהה של היריעה ולהישרדותה.

אין להישען, לשבת, לשכב או להפעיל לחץ גדול על השפה המתנפחת, הדבר עלול להוביל לאיבוד היציבות של הבריכה ולבסוף לקריסתה.

שימוש מופרז בכימיקלים עלול לגרום לאיבוד צבע היריעה, לפגוע בשלמותה, ופגיעה בבריאות השוהים בבריכה.

כתמים שחורים נוצרים בקו המים כתוצאה מקרם שיזוף או שומנים אחרים שמצטברים בבריכה ונדבקים לדפנות, על מנת למנוע את הכתמים יש לנגב בעזרת מטלית לחה את האזור שמתחת לשפה המתנפחת בתום השימוש בבריכה.

יש לוודא לפני הכניסה לבריכה שהגוף נקי מדשא שומן ולכלוכים אחרים, מומלץ להתקלח לפני הרחצה, כמו כן יש להקפיד לכסות את הבריכה בזמן שהיא אינה בשימוש.

שטח שטוח ומפולס לחלוטין, יציב, נקי מבליטות וחפצים חדים, יש לפרוס מתחת לבריכה יריעת קרקע או שכבה ספוגית על מנת למנוע מגע ישיר של היריעה בקרקע.

כן, קיימים סוגים מסוימים של עשב חזק מספיק בכדי לחדור את היריעה, יש לוודא כי בשטח המיועד להתקנה לא קיימים עשבים מסוג הזה, חדירה של עשב אינה מכוסה תחת אחריות היצרן.

כאשר השפה מנופחת ביום חם ושמשי, ברגע שהטמפרטורה תרד האוויר שבתוך השפה מתכווץ וכתוצאה מכך קיימת הרגשה של בריחת אוויר, ברגע שהטמפרטורה תעלה חזרה המצב יחזור לקדמותו, אין להוסיף אוויר במקרה כזה שכן הדבר עלול להוביל לקרעים בתפרים או לחורים בתפרים.

1.חבר את מתאם ריקון הבריכה לצינור גינה. 2. מקם את הקצה של הצינור במקום שאליו ניתן לנקז את המים. 3. הסר את פקק פתח הניקוז מחלקה החיצוני של הבריכה והחלף אותו במתאם הריקון. 4.נתק את המתאם והצינור כאשר הבריכה התרוקנה ממים. 5. הנח את המתאם בחלקה הפנימי של היריעה לאחסון לשימוש הבא. 6.החזר את פקק הניקוז למקומו. וודא שהיריעה יבשה לחלוטין לפני אחסונה לעונה הבאה.

סינון המים ע"י משאבת סינון לא ימנע התפתחות של ירוקת ואצות במים, על מנת להקפיד על תברואת המים יש לשלב ביחד עם פעולת הסינון גם שימוש בכימיקלים, יש להיוועץ בעסק שמתמחה בכימיקלים על מנת לקבל את המינון הנכון לבריכה הספציפית שלך.

יש להרחיק בעלי חיים מהבריכה, להרחיק חפצים חדים ותכשיטים ממתכת בעלי קצוות חדים, כמו כן חפצים קטנים עלולים להישאב לתוך המשאבה ולפגוע בה.

יש לנפח את השפה עד שמתקבלת הרגשה של יציבות מהטבעת, אין לנפח ע"י קומפרסורים או משאבות רבות עוצמה, יש להשתמש במשאבה ידנית או חשמלית, אין לנפח יתר על המידה שכן הדבר עלול לגרום לקרעים בתפרים ולחורים.

כן, הבריכה יכולה להיות מותקנת כל השנה, הדבר מותנה בתחזוקה נכונה ומתמדת של הבריכה, כמו כן באזורים בהם הטמפרטורה נופלת מתחת ל-0 לא ניתן להשאיר את הבריכה.

תחילה יש להיוועץ במהנדס שיקבע האם המרפסת תעמוד בעומס המשקל של הבריכה, במידה וכן, ניתן להתקין את הבריכה על משטח הבטון, אולם יש לחצוץ בין היריעה לבטון ע"י משטח ספוגי, כמו כן, אין לגרור את היריעה שכן הדבר עלול ליצור קרעים ביריעה.

בדרך כל מדובר על התקנה לא נכונה, יש לוודא שהיריעה מונחת באופן ישר ומתוח ללא קמטים, ומונחת באופן שווה, במידה וההתקנה בוצעה כראוי, ככל הנראה הקרקע שעליה מונחת הבריכה לא ישרה ב100%.

בשימוש ובתחזוקה נכונים מי הבריכה יוכלו להחזיק עונה שלימה ואף יותר, יש להקפיד על ניקיון המים, שימוש נכון בכימיקלים, וסינון יומי של מי הבריכה, יש לבדוק בעזרת ערכת הבדיקה על מנת לוודא שערכי המים נמצאים בטווח התקין.

כן, שימוש במשאבת סינון בלבד לא תשמור על הבריכה צלולה ונקייה, יש לחטא את הבריכה ע"י שימוש בכימיקלים, יש להיוועץ בעסק לממכר כימיקלים על מנת לקבל את המינון הנכון, יחד עם זאת, שימוש מופרז בכימיקלים עלול לפגוע בצבע היריעה בשלמותה ובבריאות המשתמשים.

על הבריכה להיות מותקנת בשטח ישר ומפולס לחלוטין, שים לב במהלך תחילת המילוי של הבריכה שהמים מאוזנים וגובהם שווה בכל חלקי הבריכה, אם לאחר מילוי של כחמישה סנטימטרים המים לא התחלקו באופן שווה בבריכה רוקן אותה וחפש מקום ישר על מנת להתקין את הבריכה, בריכה שלא מותקנת על שטח ישר לחלוטין עלולה לגרום לקריסה של הבריכה וכתוצאה מכך לנזקים ולפגיעה בנפש.

את הבריכה ניתן להתקין על דשא, אדמה דחוסה, ריצוף או משטח בטון, על כל אחד מהמשטחים הנ"ל להיות חלק לחלוטין, ישר ויציב, אין להניח את הבריכה ישירות על הקרקע אלא להשתמש בשכבה ספוגית על מנת להימנע מנזק ליריעה, מומלץ להניח פלציב (שכבה ספוגית) בין היריעה לקרקע, שכבה זו תגן על היריעה ותיתן תחושה נעימה יותר כאשר דורכים על קרקעית הבריכה. על מנת להתקין במרפסת, דק מעץ, גג וכו' יש להיוועץ במהנדס שיאשר שהמשטח יוכל לעמוד בעומס המשקל.

ראשית, וודא כי השסתום סגור לחלוטין ולא בורח ממנו אוויר, לאחר מכן עבור בעדינות עם כף היד לאורך הטבעת ונסה להרגיש זרם אוויר, במידה ולא הצלחת לאתר את מיקום הדליפה בדרך זו, תוכל לקחת מים מעורבבים סבון כלים ולמרוח לאורך השפה, כאשר הדליפה אותרה תוכל לסתום אותה בעזרת המדבקה המצורפת בערכה.


 

צור קשר
שאל את יועץ הבריכה האישי שלך או חייג: 08-9429999
אני מסכים/ה לקבל מידע שיווקי מINTEX
כל הזכויות שמורות לחברת אקספלור ולחברת Intex . התמונות באתר להמחשה בלבד. מבצעים עד גמר המלאי. המחירים נתונים לשינויים ובהתאם לתקנון החברה. ט.ל.ח.