שאלות ותשובות

עזרה עם משאבות חול

כבה את המשאבה ונתק אותה מהחשמל, פתח את הבורג שבחבק והסר אותו, הסר את בורר המצבים ומקם את הגומייה במקומה, וודא שאין גרגרי חול או לכלוכים על שפת המיכל, החזר את בורר המצבים וודא שהוא מונח כראוי, החזר את החבק למקומו והדק את הבורג.

פתח את מכסה מסנן השערות, הסר את הגומייה ומרח אותה בווזלין, החזר אותה למקומה וסגור את המכסה עד הסוף בעזרת הידיים, במידה והגומייה שחוקה ניתן להחליפה, יש להתקשר לשירות הלקוחות.

החול כאשר הוא חדש מגיע שטוף ולא דורש ניקוי יסודי, יחד עם זאת בתהליך הראשוני של ההתקנה עלולים לחדור לתוך החול לכלוכים וזיהומים שונים, יש לבצע שטיפה לאחור עד שהמים שיוצאים מפתח הניקוז נקיים לחלוטין, משך הזמן הוא כ- 3 דקות.

חול שגודלו קטן מ-0.45 מ"מ עלול לחדור את רדת הסינון וכתוצאה מזה לחזור לבריכה, יש להשתמש רק בחול שגודלו 0.45-0.85 מ"מ ובעל מקדם אחידות של פחות מ- 1.75. בנוסף, במקרה שהמשאבה לא מונחת על משטח עלול לחזור חול לבריכה כתוצאה משינוי בגובה המים. יש להחליף את החול בחול תקני, ולדאוג שמשאבה מונחת על משטח ישר.

המים זורמים מתוך הבריכה למסנן השערות(בחלק מהדגמים), משם דרך המשאבה לבורר המצבים ומשם המים עוברים דרך החול לדיזות הסינון שבתחתית המיכל ולצינור המרכזי במיכל שמעביר את המים חזרה לבריכה, חלקיקים ולכלוך נכלאים בתוך החול והמים חוזרים לבריכה נקיים.

מסנן חול דורש תכיפות נמוכה יותר של ניקוי תקופתי בהשוואה למסנן פילטר, יחס העלות תועלת במסנן החול הוא יותר טוב כיוון שצריך להחליף את הפילטר כל שבועיים לעומת החלפה של חול אחת לכ-5 שנים.

גודל הגרגירים צריך להיות מינימום 0.45 מ"מ מקסימום 0.85 מ"מ ובעל מקדם אחידות של פחות מ- 1.75. גרגירים דקים מדי ייסתמו את הזרימה, גם גרגירים רכים מדי יתפוררו וייסתמו את הזרימה, החול המומלץ לשימוש במסנני חול שלINTEX הוא חול זכוכית של INTEX.

לא, חול טבעי או חול משחקים מכיל זיהומים וגודלו קטן מדי למנגנון הסינון, יש להשתמש בחול שמיועד לשימוש במשאבות חול, חול שגודלו קטן יעבור את דיזות הסינון שבמיכל החול וכתוצאה מכך ייפלט לתוך הבריכה ויחדור לתוך מנגנון המשאבה ויוביל לביטול האחריות על המוצר, מומלץ להשתמש בחול זכוכית של INTEX.

בשימוש נכון חול זכוכית של INTEX מחזיק בין 4 ל-5 שנים, במקומות בהם יש כניסה מוגברת של לכלוך לבריכה ודורשת שטיפה לאחור בתדירות גבוהה יותר מהרגיל, יש להחליף את החול כל 2-3 שנים.

יש לוודא תחילה שלא מחובר לפתח שאיבת המים בבריכה שואב או סקימר וכו', פתח את פקק ניקוז האוויר והמתן עד ליציאה של מים מהפתח ולאחר סגור את הפקק.

שים לב! אין לשנות מצבים בבורר כאשר המשאבה פועלת!

עברית

אנגלית

תפקיד

כיוון המים

סינון

FILTER

סינון רגיל ושאיבה של מי הבריכה.

מפתח השאיבה בבריכה דרך מיכל הסינון וחזרה לבריכה.

שטיפה לאחור

BACKWASH

שטיפה לניקוי מיכל החול, הפעולה מזרימה מים בכיוון ההפוך בתוך המיכל, מערבלת את החול ומנקה אותו מלכלוך.

מפתח השאיבה בבריכה דרך מיכל החול לפתח הניקוז בבורר המצבים – יש להסיר את הפקק מפתח הDRAIN לפני התחלת הפעולה.

הידוק

RINSE

הידוק החול לאחר פעולת BACKWASH או אחרי החלפה של החול.

מפתח השאיבה בבריכה דרך מיכל החול לפתח הניקוז בבורר המצבים – יש להסיר את הפקק מפתח הDRAIN לפני התחלת הפעולה.

ניקוז

WASTE/DRAIN

מיועד לשאיבה של לכלוך ישירות לביוב, או להורדת מפלס המים או לריקון הבריכה עד ל5 ס"מ מעל פתח השאיבה

מפתח השאיבה בבריכה, לפתח הניקוז בבורר המצבים, פעולה זו "מדלגת" על מיכל הסינון. יש להסיר את הפקק מפתח הDRAIN לפני התחלת הפעולה.

סחרור

RECIRCULATE

מיועד לסחרור המים בתוך הבריכה מבלי לעבור במיכל הסינון, פעולה זו מתאימה כאשר יש צורך בעוצמה חזקה יותר של זרם(לדוגמא: לשימוש ברובוט)

מפתח השאיבה בבריכה לפתח חזרת המים לבריכה ללא מעבר במסנן החול.

סגור

CLOSED

סוגר את זרימת המים לחלוטין, אין להפעיל את המשאבה במצב זה.

אין זרימה

המשאבה מתאימה לבריכות עיליות עד לנפח של 94,625 ליטר או 25,000 גלון.

כמות מצע הסינון הדרושה למשאבות החול הינה לפי הפירוט המופיע בטבלה להלן:

דגם

עוצמה (גלון/לשעה)

כמות חול קוורץ רגיל

כמות חול זכוכית INTEX

28644

1200 גלון

12 ק"ג

8.5 ק"ג

28646

2100 גלון

23 ק"ג

16 ק"ג

28648

2800 גלון

35 ק"ג

25 ק"ג

28652

3200 גלון

55 ק"ג

38 ק"ג

צור קשר
שאל את יועץ הבריכה האישי שלך או חייג: 08-9429999
אני מסכים/ה לקבל מידע שיווקי מINTEX
כל הזכויות שמורות לחברת אקספלור ולחברת Intex . התמונות באתר להמחשה בלבד. מבצעים עד גמר המלאי. המחירים נתונים לשינויים ובהתאם לתקנון החברה. ט.ל.ח.