דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

תמונה שאלות ותשובות
תמונת צל
שאלות ותשובות
קו הפרדה

עזרה עם ג'קוזי

ניתן להניח את הספא בחלל סגור או בחוץ, המשטח עצמו צריך להיות ישר לחלוטין, שטוח, חלק, נקי מחפצים חדים, במקום שמאפשר ניקוז של המים ושיכול לשאת משקל של 1200 ק"ג, יש להשתמש ביריעת הקרקע שמסופקת עם הספא.


על איזה משטח מומלץ להניח את הספא?

למשאבה יש מנגנון הגנה מהתחממות יתר, מנגנון זה מונע ממנו לעבוד מעבר לטמפרטורה מסוימת, במקרה זה יש לנתק את המערכת מהחשמל ולתת לה מנוחה של כ- 30 דקות, לאחר מכן המערכת תחזור לפעול כרגיל.


לספא שלי יש משאבה מובנית לניפוח, מדוע המשאבה מפסיקה באמצע פעולת הניפוח?

הספא צריך קיבולת מינימלית של כ-2600 WATT, השקע שאליו מחובר הספא צריך לעמוד בעומס של 16 אמפר לפחות, החיבור לספא צריך להיות ישירות לשקע ללא כבל מאריך. יש לוודא שאין מכשירים נוספים מחוברים לשקע.


כמה קיבולת (אמפר) צריך להיות בשקע שאליו מחובר הספא?

לא, כאשר מתקינים את הספא מחוץ לבית יש לבחור מקום שמספק מסתור מהשמש ושאינו חושף את הספא ישירות לקרני השמש כמו גזיבו או מרפסת מקורה.


האם ניתן לחשוף את הספא לאור השמש באופן קבוע?

לא, בזמן שחימום המים מופעל ומתבצעת הפעלה של מערכת הסינון, מערכת החימום תכובה באופן אוטומטי, החימום יופעל מחדש ברגע שפעולת הסינון תסתיים. במקרה שמערכת הסינון מופעלת ומתבצעת הפעלה של פעולת החימום, פעולת הסינון תכבה באופן אוטומטי.


האם אפשר להפעיל את מערכת הסינון והחימום במקביל במערכת ספא ג'טים?

יש לסנן את מי הספא לפחות שעה ביום. יש לקחת בחשבון שכאשר מערכת החימום פועלת גם הסינון מופעל, כך שבמידה ומערכת החימום מופעלת המים ככל הנראה מסוננים כפי הצורך.


כמה זמן בכל יום יש להפעיל את הסינון בספא?

בזמן החלפת סנן חדש עלולה לחדור כמות קטנה של אוויר לתוך מערכת הספא ולגרום לחיישן הזרימה לחשוב שאין זרימה של מים, הקפידו לכבות את מערכת הספא לפני החלפת סנן, או כל חלק אחר במערכת, לחצו על לחצן הRESET במפסק הבטיחות שעל כבל החשמל, החליפו את הסנן, ולאחר סיום הפעולה הפעילו את המערכת מחדש.


מדוע כאשר מחליפים סנן בזמן שמערכת הסינון של הספא בפעולה, התצוגה מראה קוד תקלה E90?

יש לנפח את גוף הספא עד שהוא נוקשה למגע, ולאחר מכן יש לחבר את מד הלחץ לשסתום האוויר. מכוון מד הלחץ צריך להיות באזור הירוק
בשביל שגוף הספא יהיה מנופח כראוי. שימו לב לשינויים במזג האוויר! במזג אוויר קר גוף הספא יאבד חלק מהלחץ בשל התכווצות האוויר. אם זה קורה, אל תוסיף עוד אוויר, האוויר הקיים יתרחב שוב כאשר הטמפרטורה תעלה. יש לבדוק את לחץ האוויר כאשר מזג האוויר חם, ואם מכוון מד הלחץ באזור האדום (המציין overpressure),שחררו מעט אוויר החוצה כדי למנוע נזק לגוף הספא כתוצאה מלחץ עודף.


איך יודעים כמה לנפח את גוף הספא?

כאשר מי הספא מגיעים לטמפרטורה שהוגדרה ע"י המשתמש, התרמוסטט יכבה את פעולת החימום. בכדי להפעיל את פעולת החימום יש להגדיר טמפרטורה גבוהה יותר, ע"י לחיצה על החץ שפונה כלפי מעלה.


אייקון הלהבה בלוח הפיקוד לא פועל, למה?

לא, מיקום הספא על הדשא יגרום להגברת כמות הלכלוך שנכנס למי הספא, כמו כן סוגים מסוימים של עשב עלולים לחדור את היריעה
ולגרום לדליפה של מים.


האם ניתן למקם את הספא על דשא?

כן, הוספת כימיקלים נחוצה כדי לשלוט ברמת החיידקים במי הספא. פנו למומחה כימיקלים מקומי לקבלת כימיקלים, חומרי חיטוי, ערכות
בדיקה ונהלי בדיקות המים. השתמשו במצוף המצוורף בכדי לפזר את הכימיקלים במי ספא. תמיד פעלו בהתאם להוראות היצרן של הכימיקלים.
הסירוו את המצוף כאשר הספא נמצא בשימוש. אף פעם אל תיתן לכלור לבוא במגע עם גוף הספא אם הוא לא נמס לגמרי. גם כלור נוזלי יזיק לגוף הספא במגע ישיר. ליחצו על לחצן הבועות בלוח הבקרה כדי להפעיל את מפוח האוויר שיעזור לפזר את הכימיקלים במים. אין לערבב סוגים
שונים של כימיקלים יחד. יש להוסיף כל כימיקל בנפרד ולתת לו מספיק זמן להתערבב עם המים. יש להוסיף כימיקלים למים, לעולם לא מים לכימיקלים!


האם יש צורך להוסיף כימיקלים למי הספא?

ניתן למלא את הספא במים חמים בכדי לקצר את זמן החימום הראשוני. יש לוודא כי המים שמוזרמים לא עוברים את ה- 40 מעלות צלזיוס, מים בטמפרטורה גבוהה יותר יגרמו להשבתה של המערכת ועלולים לגרום לנזקי גוף, יש לבדוק תמיד את טמפרטורת המים לפני הכניסה לספא בכדי למנוע כוויות וכו'.


האם ניתן למלא את הספא במים חמים?

טמפרטורת המים עולה1-1.5ºC לשעה. מכיוון שמדובר בכמויות גדולות של מים, עלול לקחת זמן מה לחמם את מי הספא. שים לב כי החימום הראשוני לאחר המילוי יכול לקחת עד כ-20 שעות כדי להגיע לטמפרטורות המקסימום, זמן החימום תלוי גם בטמפרטורה של המים שמוזרמים לספא מהברז. אם אתה לא מרגיש מים חמים לאחר השעות הראשונות, זה לא אומר הספא שלך אינו פועל. יש לאפשר זמן מספיק לחימום, ולוודא שהכיסוי מונח כראוי כאשר הספא אינו בשימוש.


כאשר אני מפעיל את החימום בספא, אני לא מרגיש מים חמים יוצאים לתוך הספא?

תלוי בטמפרטורה במקום מגוריכם. מומלץ למקם את הספא בתוך חלל סגור בכדי לקבל את המקסימום מהספא שלכם. סיבות שיכולות לגרום לירידה בטמפרטורה:1.הכיסוי לא ממוקם כראוי בסיום השימוש או שיריעת הקרקע לא הונחה מתחת לגוף הספא. 2. טמפרטורה נמוכה או רוח חזקה באזור שבו ממוקם הספא. 3. פונקציית הבועות מופעלת באופן קבוע (כאשר פונקציית הבועות מופעלת החימום אינו פועל).


מדוע טמפרטורת המים יורדת במהירות והמים לא נשארים חמים?

קוד האזעקה "END" המוצג בלוח הבקרה, מתריע שטמפרטורת המים בפועל לא יכולה לעלות לטמפרטורה הרצויה,. לאחר 72 שעות של חימום
רציף גורמת פונקציות החימום וסינון מים להשבתה זמנית. אם קוד האזעקה "END" מופיע, לחצו על לחצן כלשהו (פרט ללחצן "RESET")
בלוח הבקרה (למשל על כפתור סינון מים או כפתור חימום) כדי להפעיל מחדש את מערכת הבקרה. לאחר מכן הפעילו מחדש את מערכת החימום וסינון מים על ידי לחיצה על כפתור החימום.


מה המשמעות של קוד תקלה

מומלץ לנקות את הפילטר כל יום ע"י  שטיפה מתחת לזרם מים ולהחליף פעם בשבוע שבועיים לפי הצורך.


כל כמה זמן צריך לנקות ולהחליף את הפילטר?

האוויר באופן טבעי מתכווץ ומתרחב עם שינויי טמפרטורה, עקב כך נגרם שינויי בלחץ של האוויר בגוף הספא. במזג אוויר חם האוויר מתרחב ווהלחץ בתוך גוף הספא יעלה. במזג אוויר קר, האוויר מתכווץ וגורם לגוף להיות יותר רך יותר ולתחושה שיש איבוד של
אוויר. יש להיזהר מניפוח יתר של גוף הספא כיוון שעלולים להיקרע חוטי התמיכה הפנימיים ולגרום לאיבוד הצורה והחוזק של גוף הספא. יש לוודא ששסתום הניפוח סגור לחלוטין. אם הספא עדיין מאוד רך יש להוסיף עוד אוויר תוך בדיקה של לחץ האוויר ע"י מד הניפוח המצורף.


גוף הספא נהיה רך אחרי 5-7 ימים מהניפוח, מה ניתן לעשות?

קוד תקלה E97 מתריע על תקלה בנתיך של גוף החימום. נתקו את המכשיר מהחשמל והמתנו כ- 5 דקות, לאחר מכן חברו חזרה, באם התקלה
נמשכת יש פנו לשירות הלקוחות.


מה המשמעות של קוד תקלה ? E97

לא, מערכת החימום עובדת במקביל למערכת הסינון, ומשתמשת בה בכדי להעביר את המים דרך גוף החימום.


בספא בועות האם ניתן להפעיל את מערכת החימום ללא מערכת הסינון?

תלוי באיכות המים במקום מגוריכם. הכלל הוא שכאשר המים נראים לא נקיים או מתקבלת תוצאה לא תקינה בערכת הבדיקה יש להחליף את המים. ככלל ההמלצה היא להחליף כל 3 ימים.


כל כמה זמן צריך להחליף את המים בספא?

יש לוודא תחילה שנתתם מספיק זמן למים בכדי להתחמם. יש לקחת בחשבון שהמערכת מחממת את המים בקצב של 1-1.5 מעלות צלזיוס בשעה, לאחר מכן, יש לוודא שהכפתור עם ציור הלהבה מופעל. סיבות נוספות שעלולות לגרום לכך שהמים לא יתחממו: הספא לא מכוסה כראוי, מזג האוויר באזורכם נמוך מ 10 מעלות צלזיוס, מהירות הרוח מעל 12 קמ"ש, או כאשר מערכת הבועות מופעלת.


מדוע המים בספא אינם מתחממים?

תלוי במקום המגורים. במקומות בהם הטמפרטורה יורדת מתחת ל-4ºC המערכת עלולה לקפוא וכתוצאה מכך עלולים
להיווצר סדקים. המים בגוף הספא ובמערכת צריכים להיות מעל 4ºC, אם צפויה באזורכםטמפרטורה נמוכה יותר , יש לפרק את הספא ולאחסן אותו במקום יבש.


האם ניתן להשאיר את הספא מורכב בחורף?

קוד תקלה E94 מתריע על טמפרטורה נמוכה מדי של המים, הספא יכול לפעול כאשר המים בטמפרטורה של 4ºC או יותר, יש לנתק את המכשיר מהחשמל ולחבר שוב כאשר הטמפרטורה בטווח הרצוי.


מה המשמעות של קוד תקלה E94 ?

כן. אפשר לקבוע את הטמפרטורה הרצויה והמערכת תשמור עליה. כאשר המערכת
תגיע לטמפרטורה שנקבעה, פעולת החימום תיפסק באמצעות התרמוסטט עד שהטמפרטורה תרד, יש
להקפיד על כיסוי הספא בזמן שהוא לא בשימוש, חשוב מאוד להקפיד על כימיה וניקיון של
המים מסיבות בריאותיות.


האם ניתן להשאיר את המים מחוממים באופן קבוע בספא?
קוד תקלה 95 מתריע על כך שטמפרטורת המים גבוהה מדי. יש לתת למים בספא להתקרר לטמפ' של 40ºC לכל היותר, ולאחר מכן נתקו את המכשיר מהחשמל וחברו אותו חזרה לאחר כדקה.
מה המשמעות של קוד תקלהE95 ?

קוד תקלה E90 מתריע על חוסר זרימה של
מים למערכת, העזר במדריך בכדי להתגבר על התקלה.

מדריך לטיפול בתקלה E90
מה המשמעות של קוד תקלה E90? מה ניתן לעשות בכדי לסדר את התקלה?
יש בריכה ויש אינטקס
אייקון קטגוריות
צור קשר
אייקון טלפון אייקון יוטיוב אייקון אינסטגרם אייקון פייסבוק
שאל את יועץ הבריכה האישי שלך או חייג: 073-3156660
כל הזכויות שמורות לחברת אקספלור ולחברת Intex . התמונות באתר להמחשה בלבד. מבצעים עד גמר המלאי. המחירים נתונים לשינויים ובהתאם לתקנון החברה. ט.ל.ח.
לוגו אקספלור